Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Avatar
Kole
_
_
Postovi: 81
Pridružen: 19 svi 2009, 11:42
Location: Beograd

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao Kole » 08 Dec 2023, 09:50

Pa sad zavisi koja je bila generacija Yuga. Jugo do 1991. i posle toga su dve različite priče, nebo i zemlja.

Dok se nije raspala Jugoslavija, Zastavina vozila bila su jako dobrog kvaliteta. Na primer, 1975. godine je izvršena ekspedicija Kragujevac - Kilimandžaro, 5 stojadina (Zastava 101) prešlo je put od 11000 kilometra kroz bespuća Afrike od Kragujevca do Mombase. Ekspedicija je izbila na Indijski okean i vratila se u Jugoslaviju. O tome je knjigu napisao Bogdan Šekler "Džambo, Afriko!"

Zastavini automobili izvoženi su svuda po svetu, pa i u SAD. Ali, počev od raspada države, Zastava ostaje bez delova iz drugih republika i onda počinje improvizacija, pravljenje delova ručno itd, kao što se inače radi u zemljama pod sankcijama i onda kvalitet naglo opada, to jest proizvode se krševi.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao bracans » 04 Feb 2024, 19:19

Ako je neko kupovao novu slim veš mašinu da li bi mogao da mi preporuci, slicnih dimenzija, trenutno imam whirpool amg308e, dimenzija, širina x dubina x visina 59,5x36,5x84,5. Dubina mi tu najviše igra ulogu.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao jaro » 04 Feb 2024, 21:59

Najjeftinija sa najduzom garancijom, i da nije inverter, pa srecno.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao bracans » 05 Feb 2024, 03:38

Ma meni svejedno ali ne mogu da nadjem na trzistu tako malih dimenzija, zato pitam, ako je neko kupovao slicnu slim masinu, da je front loader.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao Kobac » 05 Feb 2024, 09:07

Nemam licna iskustva ali sam trazio nesto slicno sestri pa snjurao po forumima. Generalni zakljucak je bio da se od slim najbolje ponasa LG, najstabilnija i odlicno pere.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao bracans » 06 Feb 2024, 20:26

Izmedju gorenje WNHVB6X2SDS i Vox WM1040T15D (koji ima najmanju dubinu na tržistu 36,2 cm) izabrao sam Gorenje, obe imaju 5 godina garanciju, kod Gorenja su jedino pogresili dubinu u specifikaciji, nije 46 nego 43cm. Tako videcu jesam li dobro izabrao. Naravno odmah otisao na servisni sajt, u stvari to je prepravljena Hisense masina.

Avatar
Kole
_
_
Postovi: 81
Pridružen: 19 svi 2009, 11:42
Location: Beograd

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao Kole » 07 Feb 2024, 10:08

A šta te je opredelilo da tražiš front loader veš mašinu? Obično kad ti treba slim mašina radi se o nekom tesnom prostoru, npr. kupatilu, i prostor naravno postaje još tešnji kad moraš da otvoriš vrata da puniš mašinu. Top loader mašina štedi prostor, jer se vrata otvaraju gore, a ne bočno kao kod obične mašine.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao bracans » 08 Feb 2024, 11:26

Usko kupatilo, navika od stare whirpool front load slim masine koja je dobro radila svoj posao i odradila svoje, sada za nju delove mogu samo traziti po ruskim i istocno evropskim drzavama i cekati da dodju. Mislim i najvaznije, onaj ko najvise koristi masinu bira, tako da sam ja tu bio samo nosac od radnje do stana i monter. :-) I da ipak je stvarno 46 cm dubina gorenja, ima malu izbocinu nazad koja dodaje jos tih par centimetara. Zanimljivo sto za ovu masinu Gorenje ima servisno uputsvo Hisensa koje se drasticno razlikuje od starih Gorenje servisnih uputstava, jednostavnije.

aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao aleksa.ue » 09 Feb 2024, 00:12

bracans je napisao:
06 Feb 2024, 20:26
Izmedju gorenje WNHVB6X2SDS i Vox WM1040T15D (koji ima najmanju dubinu na tržistu 36,2 cm) izabrao sam Gorenje, obe imaju 5 godina garanciju, kod Gorenja su jedino pogresili dubinu u specifikaciji, nije 46 nego 43cm. Tako videcu jesam li dobro izabrao. Naravno odmah otisao na servisni sajt, u stvari to je prepravljena Hisense masina.
Jeste to je Hisense masina.Ta masina nikad da opere.Beli ves na 90 pere 3 sata i 35 minuta,a mix 40 oko 2 sata i 15 minuta.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao bracans » 09 Feb 2024, 09:50

Da, skontao sam :) ali nisam ja kriv, lepsa polovina birala. Jos kada ukljucis dodatne opcije svaka dize vreme pranja od 15 do 30 minuta.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao Kobac » 09 Feb 2024, 10:15

Sve one sada duze peru, smanjili kolicinu vode i temperaturu pa da bi oprala mora vreme da se produzi...

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao cubica » 10 Feb 2024, 03:57

ja kako vidim Candy, Bosch, Gorenje...NIKAKO!!! Ispadose najbolje i najmanje kvarova Rade Koncar i sl..Favort, Vox...sa onim Vestel kilavim pločama ! Evo kolege iz Čačka od NG otkazali sve osim ovih Vestel...nema šanse da postignu da izađu na teren, još im zakidaju i plaćanje i delove kasno isporučuju...vidim i kolega iz Gorenja na ovoj relaciji se napati čovek...
cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao bracans » 10 Feb 2024, 16:17

Nekako mi Gorenje ok, zbog toga sto imaju dobru mrezu delova i mogu brzo da reagujem ako sta zatreba, za whirpoola sam morao da radim pretragu po istocnoj evropi. :pivopije: Mada sam se dvoumio da uzmem Vox, zbog dimenzija, ali... tako je kako je, idemo dalje. U svakom slucaju hvala za savet da ne uzimam inverter.

vlada69
gx
gx
Postovi: 1285
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao vlada69 » 11 Feb 2024, 21:46

Tako je kolega , za GORENJE je naj lakše za delove , ima ih i lako se nabavljaju .Ja sam za jednu CANDY mašinu čekao skoro dva meseca za okvir vrata za jednu veš mašinu. Kolega koji radi CANDY u garanciji kaže da i on po mesec dana čeka na delove koje trebuje, pa je prinuđen da kupuje delove iz svog džepa da ih ima na lageru. Mušterije su jako ne zadovoljne ako treba da čekaju mesec dana. Kao što reče kolega Milan dobro su se pokazale Vestelove , i za njih uglavnom ima delova i lako su dobavljivi.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao cubica » 12 Feb 2024, 14:15

Vox (ERG) daje i delove van garancije, kao i u garanciji i ima popust za kolege servisere, za sada su jedina firma koja ima rezervne delove na lageru. Nove ploče za TV, panele, za BT i sl...redovno plaćaju servisere, i jedini su za sada ozbiljni na tržištu, ja sam inače, pogasio sve servise u gar. roku osim Voxa.
Primera radi, paneli su cca 3.400 32'' 8.500 40-43'' za ovlašćene servisere... panel kada dođe novi bude sa sve koritom i novim LED, tako da isplati se vlasniku da radi.
cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao aleksa.ue » 12 Feb 2024, 23:36

jaro je napisao:
04 Feb 2024, 21:59
Najjeftinija sa najduzom garancijom, i da nije inverter, pa srecno.
Koji je razlog ne uzimati modele sa inverter motorom?
cubica je napisao:
10 Feb 2024, 03:57
ja kako vidim Candy, Bosch, Gorenje...NIKAKO!!! Ispadose najbolje i najmanje kvarova Rade Koncar i sl..Favort, Vox...sa onim Vestel kilavim pločama ! Evo kolege iz Čačka od NG otkazali sve osim ovih Vestel...nema šanse da postignu da izađu na teren, još im zakidaju i plaćanje i delove kasno isporučuju...vidim i kolega iz Gorenja na ovoj relaciji se napati čovek...
cuby no thanks
Vestel je igracka u poredjenju sa Lg,Bosch,Electrolux i markama u slicnoj cenovnoj kategoriji.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao cubica » 13 Feb 2024, 00:06

aleksa.ue je napisao:
12 Feb 2024, 23:36
Vestel je igracka u poredjenju sa Lg,Bosch,Electrolux i markama u slicnoj cenovnoj kategoriji.
bilo tako...nekada !
cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao sim » 13 Feb 2024, 00:08

Koji je razlog ne uzimati modele sa inverter motorom?

Procitaj celu ovu temu vec je objasnjeno nemoj da citas samo zadnjih par postova pa ce ti biti jasnije.

Vestel je igracka u poredjenju sa Lg,Bosch,Electrolux i markama u slicnoj cenovnoj kategoriji.

Jeste neka vrsta igracke ali koliko kostaju modeli slicnih karakteristika? Cena x2
Nemoj da uporedjijes cene nekog skupljeg modela vestela I najjeftinijeg modela electroluxa.
SIMkom

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao cubica » 13 Feb 2024, 04:10

Ma Vestel je smećance...samo ja pričam o prosečnom kupcu i tržištu, i kažem da je bolje za manje para kupiti Vestel smećance, nego napuvani Bosch i Candy i Gorenje...jer za manje para dobiješ nešto što pere veš i odrađuje posao i MANJE SE KVARI! . Ne pričam ko je kada i kakvu mašinu napravio. Neka se javi još majstora i javi nam kako se provode sa delovima i podrškom od Candy i Bosch i koliko imaju reklamacija, a koliko imaju Vestel-a.

A u TV...Samsung i LG ne bih kupio..ali NIKAD !!! Toliko mi je tog smeća prošlo kroz ruke, sa tako lošim slikama da ti se zgadi na život, šta oni prodaju x2 !! Zbog imena. Pola inžinjeringa su posvetili tome da se proizvede što više vrsta ploča i panela, da ne bi došlo do zamene delova i popravke. Rade to i Kinezi ali manje.
Kad je sebe Gorenje otišlo u aut...pfff...ja sam ih nalazio u Indiji u firmi Calcom i to sam direktno tamo bio...već tada su pravili zamešateljstva i uzimali od njih robu i prodavali..to su vam oni E9, 10 CRT...to je bilo 2001 !
A da ne pričam o Gorenjskoj politici i tkz ''Srpskom tržištu'' ! Oni tvrde da nema takvog tržišta gde možeš veće smeće da prodaš a za veće pare!

Jeste Mielle ima super mašine, ali pošto su delovi? Meni se kupci iskrive ko june kad mu kažem 2-3.000 popravka...nema bre narod para.

Evo primer....Vox pre 7-8-9 god...17MBxx_2xLT-01...tada kostao ako se sećam dobro 23.000 a LG LDxx i 6V diode...35-40.000, oba su po meni dobri..ali Vestel ga nadživeo..LG plještu munje, plješte kablovska, zapali se za tren, skuplje održavanje...Vox brate bolji na kraju, neka su i isti ali 2xjeftiniji....

Šta je sa Mercedesom, BMW, Audijem...smeće...sve posle 2010. nema blage veze sa autom! PD motori ekstra i hajd može da prođe prvi komon rejl...ostalo teško smeće a kinta? Natrpaju neke mlatimudije unutra i sijalice a pod haubom đubre najobičnije. Da ne pričam o prevari zvanoj EGR, DPF, ADB...da bi uzeli još više para.

I tako to funkcioniše..u smislu..zbogom brendovi i kvalitet! Ištancaj što više, prodaj, recikliraj, i tako ukrug. Kvalitet zaboravite, ovo je sada potrošačko društvo. Pare nam uzimaju, kvalitet ne daju.
Kakav crni kvalitet, kupuj šta je jeftinije i ima veću garanciju a uvoznik treba da je ozbiljna firma koja neće otići u stečaj za prvu Novu Godinu, i ne sekirati se mnogo oko kupovine.

cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Preporuka za kupovinu veš mašine - nova ili polovna

Post napisao jaro » 13 Feb 2024, 08:17

Zašto ne inverter - zato što sam samo čuo da može da se popravi recimo takva ploča, ali nisam video ko ju je popravio, a cena nove ploče je 20kdin i više.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”